Aktualności: Działania społeczne

Są miejsca dla seniorów

26 sierpnia 2021

W Stargardzie działa Dzienny Dom „Senior+”. Podopieczni mają tam zapewnioną opiekę, rehabilitację, a także możliwość uczestnictwa w ciekawych zajęciach. Są wolne miejsca w placówce przy ul. B. Limanowskiego 24. Z oferty mogą skorzystać osoby starsze, samotne, o niskich dochodach i mające problemy ze zdrowiem.

Do Dziennego Domu „Senior+” seniorzy są kierowani przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. To tam należy się najpierw zgłosić (ul. Warszawska 9a, tel. 91 578 45 71, e-mail: sekretariat@mops.pl). Pobyt w placówce jest płatny, miesięczny koszt to 300 zł. Jednak osoby o niskich dochodach mogą skorzystać z ulg. Jest również opcja zupełnie bezpłatna.

Dzienny Dom „Senior+” zapewnia opiekę od poniedziałku do piątku przez minimum 8 godzin. Podopieczni korzystają z bogatej oferty zajęć kulturalnych, edukacyjnych, sportowych, a także z rehabilitacji i usług pielęgnacyjnych. Dodatkowo mogą liczyć na transport w obie strony niskopodłogowym busem przystosowanym do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Zdjęcie: pexels.com