Aktualności: Sprawy urzędowe

Są pieniądze na energię

6 grudnia 2019

Dofinansowanie ze środków unijnych na budowę, rozbudowę i modernizację jednostek wytwarzających prąd z odnawialnych źródeł energii – o tym, jak je zdobyć, dowiedzą się uczestnicy spotkania informacyjnego. Wystarczy przyjść w czwartek (12.12.) o 9:00 do sali 111 Urzędu Miejskiego przy ul. Czarnieckiego 17.

Pieniądze mogą otrzymać m.in. przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, ale także szkoły wyższe, instytucje oświatowe i opiekuńcze oraz organizacje pozarządowe. Podczas spotkania będzie można uzyskać przydatne informacje na temat projektu. Nabór wniosków rozpoczyna się już w styczniu 2020 r., dlatego warto wcześniej zainteresować się tym tematem. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Środki posłużą na budowę, rozbudowę i modernizację jednostek wytwarzających energię elektryczną lub cieplną z odnawialnych źródeł energii. Dotyczy to przede wszystkim wykorzystania biomasy, biogazu i energii słonecznej. Dofinansowanie może wynieść nawet 85% wartości projektu. Więcej informacji tutaj.

Chętni do udziału w spotkaniu proszeni są o zgłoszenie uczestnictwa na adres: m.nowak@um.stargard.pl.

Zdjęcie: Stan Zurek/wikipedia.org