Aktualności: Sprawy urzędowe

Są pieniądze na piece

8 marca 2023

Już ponad 160 stargardzian skorzystało z dofinansowania na wymianę starych, nieekologicznych pieców na nowsze albo na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Czeka jeszcze kilkadziesiąt grantów z Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. Z takiego wsparcia mogą skorzystać również osoby, które mieszkają w zabudowie wielorodzinnej.

Pieniądze z ZPA są przeznaczane na likwidację pieców na paliwo stałe. Każdy grant to 7 500 zł. Kopciuchy można zastąpić bardziej nowoczesnymi urządzeniami – zasilanymi paliwem stałym o niskiej emisyjności. Inna opcja to np. podłączenie do sieci ciepłowniczej, instalacja ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego. Dzięki temu poprawia się jakość powietrza w całym Stargardzie.

Aby starać się o takie dofinansowanie, trzeba do 30.06.2023 r. (piątek) złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) – osobiście lub przesłać pocztą. Wnioski do wypełnienia i szczegółowe informacje o ZPA można znaleźć tutaj. W razie pytań warto też wysłać e-mail na adres: m.michalak@um.stargard.pl lub ochrona@um.stargard.pl albo zadzwonić – tel. 91 578 38 44, 91 578 40 15.

Zdjęcie: pexels.com