Aktualności: Biznes

SARL pożyczy małym firmom

27 lipca 2023

Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego uruchamia kolejny nabór wniosków o udzielenie tzw. pożyczki płynnościowej. O takie wsparcie będzie można się starać od 16.08. (środa). Pieniądze czekają na właścicieli mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw z naszego miasta. Wszystkie szczegółowe informacje i wzory dokumentów do wypełnienia są tutaj.

SARL pożyczy pieniądze firmom, które wciąż mają trudności w związku z pandemią albo rosyjską agresję wobec Ukrainy. Wsparcie jest udzielane na bardzo korzystnych warunkach. Przedsiębiorstwa mogą dostać nawet 1 500 000 zł wsparcia bez prowizji i oprocentowania. Okres spłaty wynosi maksymalnie 6 lat. Pieniądze powinny zostać przeznaczone np. na wynagrodzenia pracowników, spłatę zobowiązań handlowych i zatowarowanie. Część pożyczki (maksymalnie 40%) można również wydać na inwestycje.

Stargardzkie firmy korzystają z pożyczek płynnościowych już od 2020 r. Od początku cały projekt koordynuje SARL, która zapewnia dobrą obsługę i nieskomplikowane procedury, a także wsparcie na każdym etapie.

Zdjęcie: pexels.com