Aktualności: Biznes

SARL pożyczy miliony

15 lutego 2022

Aż po 3 333 333 zł wsparcia mogą sięgnąć przedsiębiorcy z naszego miasta. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego 21.02. (poniedziałek) rozpocznie nabór wniosków o pożyczki płynnościowe w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Są one skierowane do mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które mają trudności finansowe w związku z pandemią. Pozyskane pieniądze przeznaczą np. na wynagrodzenia pracowników albo spłatę rożnych zobowiązań.

Pożyczka płynnościowa ma bardzo atrakcyjne warunki. Oprocentowanie i prowizja wynoszą 0%, a okres spłaty to aż 6 lat. SARL pomoże w przejściu przez wszystkie procedury. Szczegółowe informacje i wzory wniosków można znaleźć tutaj. Takie wsparcie może otrzymać m.in. firma, która podczas epidemii odnotowała znaczące spadki przychodów, liczby zrealizowanych usług, wzrost kosztów prowadzenia działalności, a także spodziewa się kolejnych trudności w przyszłości (np. w związku ze wzrostem inflacji).

SARL podpisał w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. To kolejne wsparcie, które popłynie do stargardzkich przedsiębiorców. Pierwsze pożyczki płynnościowe o łącznej wartości ponad 5 000 000 zł trafiły do kilkudziesięciu naszych firm już w 2020 r.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum