Aktualności: Sprawy urzędowe

SBO 2023 – masz więcej czasu

9 czerwca 2022

Na prośbę mieszkańców wydłużamy termin przyjmowania propozycji do Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Swoje pomysły można zgłaszać jeszcze do 19.06. (niedziela) do 23:59. To naprawdę proste – w razie pytań pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Tym razem do wydania jest aż 2 100 000 zł. Znamy także pozostałe ważne terminy dziewiątej edycji SBO.

Mieszkańcy wciąż przesyłają swoje propozycje do Urzędu Miejskiego. Pojawiły się również prośby o wydłużenie terminu przyjmowania zgłoszeń. Kreatywni stargardzianie zyskali 9 dodatkowych dni na wypełnienie wniosków i zebranie podpisów. Warto wiedzieć, że pomysły można zgłaszać przez całą dobę, także w weekendy – wystarczy skorzystać z formularza na stronie internetowej www.stargard.budzet-obywatelski.org.  Dostępne są również dokumenty w formie papierowej, a także do pobrania z załączników poniżej oraz bezpośrednio ze specjalnej strony internetowej SBO 2023. W razie wątpliwości i pytań zawsze można również zadzwonić (tel. 91 577 09 01) albo przyjść do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Pomożemy wypełnić wniosek i wyjaśnimy ewentualne wątpliwości.

Swój pomysł do realizacji w ramach SBO może zgłosić każdy mieszkaniec naszego miasta, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie muszą jednak dostarczyć zgodę podpisaną przez rodzica lub opiekuna. Wzór można pobrać z załącznika poniżej, ze strony www.stargard.budzet-obywatelski.org i w Urzędzie Miejskim przy ul. S. Czarnieckiego 17. Dodatkowo do każdej propozycji trzeba dołączyć listę z 30 podpisami mieszkańców popierających projekt.

W formularzu należy wskazać nazwę i lokalizację projektu, a także szacowane koszty inwestycji. Propozycje są przyjmowane niezależnie od obszaru, na którym mieszka zgłaszający – każdy może wskazać projekt do realizacji w dowolnym miejscu. Do zgłoszenia warto też dodać materiały pomocnicze – np. zdjęcia, wizualizacje, mapy. Głosowanie na zaakceptowane projekty odbędzie się w dniach 18.07.-5.08. Wyniki poznamy we wrześniu.

Dotychczas w naszym mieście odbyło się 8 edycji SBO. Mieszkańcy wskazali do realizacji łącznie 87 projektów, oddając w sumie ponad 81 000 głosów. Od 2013 r. pomysły wybrane w ramach budżetu obywatelskiego w Stargardzie pochłonęły 14 100 000 zł.

SBO 2023 – formularz zgłoszeniowy

SBO 2023 – lista poparcia

SBO 2023 – zgoda rodzica/opiekuna