Aktualności: Sprawy urzędowe

SBO – mieszkańcy proponują

27 czerwca 2022

48 – tyle zgłoszeń wpłynęło do tegorocznej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz ich autorzy muszą jeszcze chwilę poczekać na weryfikację zadań. Już 18.07. (poniedziałek) rozpocznie się głosowanie, w którym będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy.

Warto się dobrze zastanowić, co wybrać. Przed rozpoczęciem głosowania opublikowana zostanie lista wszystkich inwestycji, które zostaną pomyślnie zweryfikowane. Jak zawsze pomysły będą przyporządkowane do kilku obszarów obejmujących w sumie całe miasto. Każdy głosujący udzieli poparcia maksymalnie 3 propozycjom. Do wyboru znów będą 2 opcje – 3 głosy na inwestycje w swoim obszarze zamieszkania albo 2 głosy na pomysły w swojej okolicy i jeden „złoty głos” na coś ciekawego w dowolnym obszarze.

Tym razem do wydania w ramach SBO jest aż 2 100 000 zł. Mieszkańcy sami zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane. Głosować będzie można zarówno przez internet – na stronie www.stargard.budzet-obywatelski.org albo tradycyjnie, wrzucając papierowe karty do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) oraz w Ratuszu na Rynku Staromiejskim. Wyniki SBO 2023 poznamy we wrześniu.