Aktualności: Kultura

SCK tworzy kulturę

19 maja 2021

Stargardzkie Centrum Kultury otrzymało pozytywną ocenę kolejnego wniosku o dofinansowanie. W ramach projektu „KULTURA ONLINE OD NAS – DLA WAS. Wzmacnianie twórczości artystycznej w okresie pandemii COVID 19 na obszarze transgranicznym” zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt, instrumenty, a SCK zyska nową stronę internetową. Dotacja na te cele to ponad 40 000 euro, czyli około 180 000 zł.

Projekt zakłada współpracę z niemieckim Greifswaldem. W planach jest dzielenie się twórczością artystyczną – głównie on line, ale również organizacja wydarzeń na miejscu. Dzięki dofinansowaniu SCK kupi sprzęt niezbędny do nagrywania i transmitowania warsztatów, konferencji i koncertów. To m.in. komputery, kamera, aparat fotograficzny, statywy i lampy oraz serwer z dyskami do przechowywania danych. Będą także nowe instrumenty.

Współpraca w czasie pandemii pozwoli również na zakup dodatkowych środków ochrony – stacji i płynów dezynfekujących, maseczek i rękawiczek. W ramach projektu SCK stworzy też dwujęzyczną stronę internetową, która będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystko odbędzie się jeszcze w tym roku. Wartość całego projektu to przeszło 47 000 euro, czyli ponad 212 000 zł.

Zdjęcie: Paweł Bieg