Strona głównaWpisyDziałania społeczneSeniorzy budują Królestwo

Aktualności: Działania społeczne

Seniorzy budują Królestwo

5 kwietnia 2019

Gra w skojarzenia, nowoczesne domino i walka o prestiż w czasach renesansu – takie rozrywki zapewnia Klub Senior+. Raz w tygodniu uczestnicy zajęć wcielają się w różne role. Za sprawą gier planszowych stają się bajarzami lub władcami potężnych posiadłości. To ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu i gwarancja dużych emocji.

– Planszówki to zabawa dla wszystkich. Podczas ostatniej rozgrywki towarzyszyli nam uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10. Atmosfera była wspaniała, zarówno starsi, jak i młodsi bawili się świetnie. Już umówiliśmy się z młodzieżą na kolejne spotkanie. To dobra alternatywa dla siedzenia przed komputerem czy telewizorem. Seniorzy i młodzi ludzie mają dużo wolnego czasu – razem możemy spędzić go w ciekawy sposób – mówi Jadwiga Dąbrowska z Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta Stargard ds. Seniorów.
Spotkania odbywają się w każdy czwartek o 15:00 w Klubie Senior+ przy ul. Śniadeckiego 11 na os. Lotnisko. Uczestnicy planują też wspólne świętowanie Światowego Dnia Gier Planszowych, który jest obchodzony 30.04. (wtorek).

– To bardzo cenne spotkania. Czerpiemy od siebie nawzajem. Seniorzy szybko, z zapałem wchodzą w świat gier. Bywa bardzo emocjonująco i wesoło – mówi Grzegorz Rybaczuk, radny Rady Miejskiej i miłośnik gier planszowych.

Nowoczesne gry planszowe i karciane w niczym nie przypominają tych sprzed lat. Uczestnicy zajęć w Klubie Senior+ najchętniej wybierają Dixit – zabawa polega na wymyślaniu skojarzeń do wybranych kart. Inną bardzo lubianą grą jest Splendor, podczas której można wcielić się w rolę renesansowego kupca gromadzącego bogactwa.

Zdjęcia: Grzegorz Rybaczuk