Strona głównaWpisyDziałania społeczneRoztańczyli Teatr Letni

Aktualności: Działania społeczne

Roztańczyli Teatr Letni

12 września 2022

Parada, występy artystyczne, tort, a na koniec dyskoteka do późnego wieczora – nasi seniorzy doskonale wiedzą jak się bawić. Wraz z nimi w Teatrze Letnim świętowały całe rodziny. Każdy znalazł coś dla siebie na festynie. Taniec, muzyka, śpiew – tego wszystkiego nie mogło zabraknąć podczas Stargardzkich Dni Seniora 2022.

Tym razem uczestnicy barwnej parady zaprezentowali stroje w klimacie lat 20. i 30. XX wieku. Na rozgrzewkę na Rynku Staromiejskim zaśpiewali kilka doskonale znanych utworów. Tak przygotowani seniorzy ruszyli w pochodzie do Teatru Letniego, gdzie czekały już kolejne atrakcje. Tam puchary odebrali zwycięzcy porannych zawodów wędkarskich. Były też występy artystyczne, koło fortuny z nagrodami i ogromny tort. Na tematycznych stoiskach seniorzy pokazywali swoje rękodzieło, a w plenerowej fotobudce każdy mógł zrobić sobie pamiątkowy portret.

Choć prognozy początkowo nie były optymistyczne, pogoda zrobiła naszym seniorom piękny prezent. Zabawa trwała do późna. Po festynie przestrzeń przed sceną w Teatrze Letnim wypełnili miłośnicy tańca. Podczas dyskoteki świetnie bawili się stargardzianie w różnym wieku. Tym samym znów udowodnili słuszność hasła, które można było zobaczyć na okazałym banerze – „Aktywność nie idzie na emeryturę”.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Paweł Bieg