Aktualności: Działania społeczne

Seniorzy pokazali co potrafią

20 września 2021

Za nami VI Stargardzkie Dni Seniora. Przez klika dni miastem rządzili najstarsi mieszkańcy. Było sportowo, muzycznie, tanecznie i bardzo aktywnie. Jak zawsze nasi seniorzy udowodnili, że mają w sobie ogromne pokłady energii. Niestraszna im była nawet kapryśna pogoda. I choć oddali już klucze do miasta, wcale nie zamierzają zwolnić.

Jak co roku seniorzy doskonale się bawili podczas swojego święta. Aktywności były tak różne, że każdy znalazł coś dla siebie. UTW zakończyło lato huczną zabawą, a jubilaci PZERiI zwiedzili Stargard z prezydentem Rafałem Zającem w roli przewodnika. Członkowie organizacji z całego miasta rywalizowali w senioriadzie. Przez Stare Miasto przeszła wielobarwna parada, a miłośnicy muzyki i dobrej zabawy brali udział w koncercie i dyskotece. Nie zabrakło też atrakcji na festynie.

Seniorzy mieli również okazję do zaprezentowania swoich pasji i umiejętności – śpiewu, tańca, poezji i rękodzieła. Był również czas na spotkania, rozmowy i snucie planów na kolejne aktywności. Uczestnicy Stargardzkich Dni Seniora dowiedzieli się więcej na temat zdrowia, oznakowali rowery, poznali ofertę AquaStar i zakręcili kołem fortuny. Jak sami mówią, cieszą się, że każdy kolejny dzień przybliża ich do kolejnej odsłony święta. Nie zamierzają jednak czekać bezczynnie na przyszłoroczne Dni Seniora. W planach już mają jesienne wycieczki, grzybobranie, wyjścia na basen i do kina.

Zdjęcia: UM w Stargardzie/Paweł Bieg