Aktualności: Edukacja

Seniorzy przed monitory

30 marca 2020

W związku z epidemią koronawirusa specjaliści zalecają pozostanie w domach. Dotyczy to przede wszystkim seniorów, którzy są w grupie wysokiego ryzyka zarażeniem. Czas wolny można wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest odwiedzenie strony www.abcsenior.com.

Portal przygotowany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej powstał specjalnie z myślą o osobach starszych. Znajdują się tam ważne informacje – m.in. numery telefonów alarmowych, adresy szpitali zakaźnych i aktualności związane z epidemią. Można również porozmawiać z innymi osobami na forum. Strona przyda się także tym, którzy mają kontakt z seniorami bez dostępu do internetu. W zakładce „materiały do wydruku” znajdą treści do przekazania w formie czytelnych ulotek.

ABCsenior to też baza kultury i rozrywki. Strona jest zbudowana w prosty i przejrzysty sposób – dzięki czemu osoby starsze z łatwością znajdą interesujące informacje. Mogą np. zajrzeć do muzeów, zobaczyć zwierzęta z całego świata i posłuchać audiobooków. Na stronie www.abcsenior.com są też linki do transmisji mszy świętych z kościołów z całej Polski. Dodatkowo za pośrednictwem strony mogą się zgłaszać podmioty świadczące seniorom pomoc w różnym zakresie.

Print screen: abcseniora.com