Aktualności: Działania społeczne

Seniorzy rządzą!

17 września 2021

Symbolicznym przekazaniem na ręce Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta ds. Seniorów kluczy do miasta rozpoczęły się VI Stargardzkie Dni Seniora. Świętowanie ruszyło jednak już kilka dni temu. Z kolei weekend zaczyna się zawodami sportowymi. Oprócz tego będzie jeszcze koncert, festyn, parada, dyskoteka i gra miejska. Seniorze – Stargard należy do Ciebie!

– Z wielką chęcią przekazuję co roku seniorom klucz do miasta, bo za każdym razem kiedy go oddają, Stargard jest bardziej radosny. Doskonała atmosfera tego wydarzenia niesie się dalej, sprzyja rozwojowi organizacji pozarządowych i sprawia, że nasze dni seniora stają się rozpoznawalne w Polsce. Jestem z tego powodu dumny i mam satysfakcję, że w Stargardzie żyją ludzie, za sprawą których jest to możliwe – mówi prezydent Rafał Zając.

Tuż po przekazaniu kluczy rozpoczęła się senioriada. Sześć drużyn, na które złożyło się kilkudziesięciu zawodników, mierzyło się z różnymi konkurencjami sportowymi. Wspierała ich młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy w Stargardzie. Była też strefa gastronomiczna i pokazy zumby oraz Slavica Dance. Zabawa w hali OSiR dała dobry początek na wieczór. Jeszcze dzisiaj (piątek, 17.09.) o 17:00 w Teatrze Letnim zagra zespół BIG-BAND.

Ci, którzy dzień zaczynają bardzo wcześnie, w sobotę (18.09.) o 7:00 wezmą udział w zawodach w łowieniu ryb na stawach hodowlanych w Kluczewie. O 14:30 z Rynku Staromiejskiego w towarzystwie muzyki na żywo wyruszy wielobarwna parada seniorów. O 15:00 w Teatrze Letnim rozpocznie się festyn, a o 18:00 – dyskoteka. Świętowanie zakończy niedzielna (19.09.) Terenowa Gra Miejska. Szczegółowy program VI Stargardzkich Dni Seniora jest tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie