Aktualności: Działania społeczne

Seniorzy rządzą

15 września 2020

Koncert, seans filmowy, zajęcia sportowe, rozmowy z ciekawymi ludźmi i gra miejska – jak zawsze będzie się działo. Przed nami V Stargardzkie Dni Seniora. Świętowanie rozpocznie się w piątek (18.09.) tradycyjnym już przekazaniem kluczy do bram Miasta.

W piątkowe (18.09.) wczesne popołudnie (13:00) seniorzy spotkają się na Rynku Staromiejskim, gdzie oficjalnie przejmą na kilka dni władzę w Stargardzie. Potem będzie jeszcze ciekawiej. O 17:00 w parku przy Domu Kultury Kolejarza zagra zespół Big-Band. Muzyczny początek świętowania wprowadzi uczestników w doskonały nastrój i zapewni energię na dalsze aktywności.

Sobotę (19.09.) rozpoczną poranne (7:00) zawody w łowieniu ryb w stawach hodowlanych w Kluczewie. Aby wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 692 600 405. O 10:00 w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury rozpocznie się seans. Widzowie zobaczą polską komedię „Jak poślubić milionera”. Bilety za symboliczną złotówkę do odebrania w kasie kina godzinę przed filmem (od 9:00) – po okazaniu Stargardzkiej Karty Seniora lub Stargardzkiej Karty Mieszkańca SENIOR.

Również w sobotę (19.09.) o 11:00 Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje pożegnanie lata na campingu „Hania” w Morzyczynie. Aktywnie będzie też w Parku Chrobrego. O 12:00 przy Bramie Pyrzyckiej wystartuje spacer nordic walking. W tym samym czasie w pobliskim Teatrze Letnim rozpocznie się szkolenie z pierwszej pomocy. Z kolei w Parku Jagiellońskim przy różance o 13:00 będzie można wziąć udział w zajęciach sportowych. Najpierw zaplanowano gimnastykę, a później (13:45) jogę na zdrowy kręgosłup. Wszystkie aktywności będą dostosowane do potrzeb i możliwości seniorów.

Niedziela (20.09.) z kolei zapowiada się turystycznie. O 12:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego rozpocznie się terenowa gra miejska.

Dodatkowo już od czwartku (17.09.) w Twoim Radiu będzie można posłuchać ciekawych rozmów. Zastępca prezydenta Ewa Sowa opowie o wsparciu dla stargardzkich seniorów. Psycholog Martyna Tyl i prof. Sławomira Gruszewska – psycholog, etyk i filozof – porozmawiają m.in. o sytuacji osób starszych w czasie pandemii koronawirusa. Dorota Rybarska-Jarosz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej wskaże natomiast możliwości dla seniorów na szczeblu lokalnym.

Wszystkie szczegóły są na plakacie poniżej.