Aktualności: Kultura

Seniorzy w Filharmonii

29 maja 2019

Członkowie Klubu „Senior+” udali się na wyjątkowy koncert do Szczecina. W Filharmonii im. M. Karłowicza wysłuchali muzyki filmowej w wykonaniu Philharmonic Big Band. Dodatkowo zwiedzili budynek, który otrzymał główną nagrodę w prestiżowym konkursie architektonicznym.

– W programie koncertu były standardy polskiego i światowego kina. Wspólnie prześcigaliśmy się w odgadywaniu tytułów filmów, z których grany była dany utwór. To był naprawdę niezapomniany wieczór. Pracownicy Filharmonii zapewnili nam fantastyczną opiekę – mówi Jadwiga Dąbrowska ze Stowarzyszenia „Potrzebny Dom”.
Dzięki działaniom Stowarzyszenia „Potrzebny Dom” w koncercie wzięli udział seniorzy, ale także dzieci i młodzież. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć budynek Filharmonii, który został uznany za najpiękniejszy w Europie. W 2015 r. otrzymał główną nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe. Imponująca architektura w połączeniu z muzyką na żywo gwarantowała niezapomniane wrażenia. Wyjazd odbył się w ramach kolejnej edycji projektu „Limuzynką do Filharmonii”. To akcja wspierana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczecin Philharmonic Big Band powstał z inicjatywy Igora Puszkara, puzonisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Muzycy postanowili zmierzyć się z nieco lżejszym repertuarem, który zapewni odbiorcom doskonałą rozrywkę na najwyższym poziomie. Zespół wykonuje m.in. popularne utwory muzyki ery swingu i aranżacje filmowe.

Zdjęcia: D. G. e-stargard.pl