Aktualności: Działania społeczne

Seniorzy zadbali o bezpieczeństwo

2 lipca 2019

Ćwiczenia na refleks i koncentrację, serwis rowerowy i mnóstwo wskazówek od doświadczonych ekspertów – wszystko po to, by osoby starsze mogły bezpiecznie poruszać się po ulicach. Stargardzianie wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach kolejnej odsłony akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Podczas spotkania poruszono tematy dotyczące zarówno kierowców, pieszych, jak i rowerzystów 60+. Seniorzy dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności na drodze – niezależnie od tego, w jaki sposób się poruszają. Eksperci tłumaczyli również, w jaki sposób prawidłowo korzystać z odblasków. Takie elementy wpływają na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg i chodników.

Prelekcję połączono z serwisem rowerowym. Każdy uczestnik mógł przyprowadzić swój jednoślad, który przeszedł przegląd. Warto pamiętać, że na nasze bezpieczeństwo wpływ mają także sprawne, dobrze widoczne na drogach pojazdy. To szczególnie ważne latem, kiedy ruch jest większy, ale także w miesiącach zimowych – ze względu na szybko zapadający zmrok.

Organizatorami ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” są Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa. W tym roku spotkania odbędą się w 94 miastach w całym kraju. Mapa wydarzeń i szczegółowe informacje o programie znajdują się tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie