Aktualności: Sprawy urzędowe

Seniorzy znają Stargard

27 września 2023

Członkowie stargardzkiego Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem, dyrektor Książnicy Stargardzkiej Jolantą Aniszewską i dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury Joanną Tomczak. W życzliwej atmosferze porozmawiali o najważniejszych inwestycjach, zmianach w mieście i planach na przyszłość. Seniorzy udowodnili, że świetnie orientują się w aktualnych wydarzeniach – chętnie zgłaszali też swoje sugestie i zadawali pytania.

– Dzięki takim bezpośrednim spotkaniom poznaję potrzeby i oczekiwania osób w różnym wieku i z różnych grup społecznych. Seniorzy najlepiej dostrzegają zmiany w Stargardzie, bo mają szerokie porównanie – często przecież mieszkają tutaj od dziesiątków lat. Zdarza się, że niektóre tematy wymagają komentarza, aby rozwiać wątpliwości. To właśnie spokojne, rzeczowe rozmowy w swobodnej atmosferze sprzyjają lepszemu zrozumieniu tego, co dzieje się wokół nas. Równie cenne są sugestie stargardzian, których zawsze bardzo uważnie słucham – mówi prezydent Rafał Zając.

Seniorzy z PZERiI poznali najważniejsze inwestycje, które aktualnie są realizowane w naszym mieście. Od prezydenta dowiedzieli się m.in. jakie znaczenie dla usprawnienia ruchu będzie miała obwodnica północna. Zajrzeli na remontowane ulice w Giżynku i w Kluczewie oraz poznali plany na przebudowę kilku kolejnych dróg na Starym Mieście. Wysłuchali ciekawostek o obu parkach przemysłowych i firmach, które zdecydowały się u nas na naprawdę duże inwestycje. Obejrzeli także wizualizację przebudowanej ul. S. Wyszyńskiego wraz z pl. Wolności i terenem przy SCK.

Jolanta Aniszewska opowiedziała uczestnikom spotkania o zmodernizowanej Książnicy, która od kilku dni jest już otwarta dla wszystkich. Seniorzy dowiedzieli się ciekawostek o samej przebudowie i nowych zasadach działania placówki. Dyrektor Aniszewska podkreśliła, że bibliotekarze stworzyli przestrzeń, która ma zachęcać do pozostania w niej na dłużej i spędzenia wartościowego czasu. Nadal zachowując tradycyjne funkcje, Książnica otwiera się na nowe możliwości, zapraszając stargardzian w każdym wieku i o bardzo szerokich zainteresowaniach.

Jeśli jednym z głównych tematów były najważniejsze inwestycje, nie mogło wśród nich zabraknąć kompleksowej modernizacji amfiteatru. Joanna Tomczak przybliżyła seniorom projekt, który już za kilka miesięcy będą mogli zobaczyć na własne oczy. Członkowie PZERiI z zainteresowaniem słuchali o detalach architektonicznych i oglądali wizualizacje imponujących wnętrz w budynku pod sceną. Dyrektor Tomczak zapewniła, że nowy amfiteatr stanie się miejscem, w którym kultura będzie żyła przez cały rok. Podobnie jak w przypadku Książnicy, także ten obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na zakończenie spotkania seniorzy poznali plan najbliższych wydarzeń w SCK – warto pamiętać, że wiele z nich jest bezpłatnych, a grupy zorganizowane mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek.

Zdjęcia: UM w Stargardzie