Aktualności: Sport

Siłownia szybciej

23 sierpnia 2021

Jeszcze przed końcem wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 i okoliczni mieszkańcy skorzystają z zestawu do street workoutu i siłowni zewnętrznej. Inwestycja przy placówce zakończyła się szybciej niż planowano. Do dyspozycji stargardzian jest już kilkanaście nowoczesnych urządzeń. Projekt został zrealizowany w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Street workout jest połączeniem gimnastyki z elementami parkouru. To aktywność dla każdego – wszystko zależy od stopnia zaawansowania. Podstawowymi ćwiczeniami są pompki, podciągnięcia, stanie na rękach i zwisy. Przy Dziesiątce można poćwiczyć na drążkach, drabinkach i poręczach – wszystko na powierzchni prawie 150 m2. Strefę uzupełnia bezpieczna nawierzchnia z piasku.

Kolejnym elementem inwestycji był montaż urządzeń siłowni plenerowej. Na ponad 70 m2 znalazł się wioślarz, stepper, twister, orbitrek, wahadło i podciąg nóg. Sprzęty ustawiono na komfortowej nawierzchni z kostki, dzięki czemu będzie można tam ćwiczyć niezależnie od pogody. Takie zewnętrzne siłownie cieszą się dużą popularnością wśród stargardzian. Korzystają z nich osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności.

Koszt prac przy SP nr 10 to 85 000 zł. Mieszkańcy wybrali ten projekt do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa głosowanie na pomysły zgłoszone do SBO 2022. Tym razem wybieramy spośród 51 propozycji. Szczegóły tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie