Aktualności: Kultura

SIS bardzo artystyczny

10 maja 2019

Mapa i opis wydarzeń ArtFestiwalu, zaproszenie do świętowania rocznicy wolnych wyborów i adresy wszystkich obwodowych komisji wyborczych – o tym wszystkim będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu SIS. Już w przyszłym tygodniu Informator trafi do wszystkich skrzynek.

W sobotę i niedzielę (18-19.05.) cały Stargard wypełni się kulturą. Podczas III edycji ArtFestiwalu odbędzie się 89 wydarzeń artystycznych. Nie zabraknie muzyki, śpiewu, pokazów plenerowych i warsztatów rękodzieła. Artystów spotkamy wszędzie – na ulicy, w galerii sztuki, w parku czy w kościele. Warto przeczytać opis wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki mapie łatwiej będzie zaplanować własną trasę po atrakcjach ArtFestiwalu.
26.05. (niedziela) w całej Polsce odbędą się wybory posłów do Europarlamentu. W Stargardzkim Informatorze Samorządowym znajduje się obwieszczenie z wszystkimi obwodowymi komisjami wyborczymi. Dodatkowo oznaczone zostały lokale dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W najnowszym SISie można też przeczytać o otwarciu kolejnej hali SPECMA. Szwedzka firma rozszerza działalność i planuje zatrudnić 200 nowych pracowników. Przedsiębiorstwo funkcjonuje w naszym mieście od 2013 r. W tym numerze są też informacje o ciekawym projekcie unijnym. W ramach „Transgranicznego Mostu Przyszłości” w SP 2 powstanie Centrum Orientacji Zawodowej i Zarządzania Zdrowiem. Trwają prace remontowe w siedzibie placówki – uczniowie zyskają też wielofunkcyjne boisko. Wszystko po to, by ułatwić start w dorosłość młodym ludziom z naszego regionu.

Na koniec warto zapoznać się z programem obchodów 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Z tej okazji 2.06. (niedziela) w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego odbędzie się m.in. Bieg Wolności i gra miejska „Stacja końcowa: komunizm, stacja początkowa: wolność”. W kinie SCK będą z kolei wyświetlane filmy nawiązujące do tych wydarzeń.
0

SIS maj 2019