Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS pełny pomysłów

27 czerwca 2023

Lipcowe wydanie „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” zdominował Stargardzki Budżet Obywatelski. Rozpoczęło się głosowanie, podczas którego mieszkańcy wybiorą inwestycje do zrealizowania w przyszłym roku. Jak zawsze podzieliliśmy miasto na 6 obszarów, a w każdym są naprawdę ciekawe pomysły. Głosowanie trwa do 17.07. (poniedziałek) – tradycyjnie, na papierowych kartach, ale też w internecie.

40 propozycji – spośród nich stargardzianie wybiorą te, które zrobimy w ramach SBO 2024. Do wydania jest 2 100 000 zł. Zasady głosowania są bardzo proste – wiele osób na pewno pamięta je z poprzednich edycji. Najważniejsze informacje o SBO można znaleźć w najnowszym SISie, a także tutaj. Warto poznać wszystkie ciekawe propozycje, wybrać maksymalnie 3 projekty i zagłosować w najwygodniejszy dla siebie sposób.

W najnowszym Informatorze znalazły się również wyniki konkursu ofert dla zarządców rodzinnych ogrodów działkowych. W tym roku 5 stargardzkich RODów dostanie łącznie 80 000 zł z budżetu miasta. Za te pieniądze przeprowadzą remonty, zrobią zakupy i zmodernizują instalacje. Dużo dzieje się również w Książnicy Stargardzkiej. W lipcowym SISie można przeczytać, jak idzie przeprowadzka z tymczasowej siedziby do wyremontowanych budynków przy ul. Mieszka I i kto pomaga bibliotekarzom w tym niełatwym zadaniu.

SIS 05 (151) – lipiec 2023