Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS wypełniony sztuką

16 maja 2022

Praktyczny przewodnik po ArtFestiwalu, nowe inwestycje i zaproszenie na wyjątkowe Dni Stargardu – w majowym wydaniu „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” jest sporo do poczytania. Warto mieć przy sobie najnowszy numer zwłaszcza podczas weekendowych spacerów po mieście. Już 21 i 22 maja (sobota i niedziela) znów spotkamy setki artystów w różnych zakątkach miasta.  

Po przerwie spowodowanej pandemią ArtFestiwal wraca na ulice, ale nie tylko – lokalnych twórców spotkamy też m.in. w parkach, galeriach sztuki, świątyniach, na Rynku Staromiejskim, w zabytkach i szkołach. Jak zawsze zaprezentują szeroki wachlarz umiejętności i zaproszą stargardzian do wspólnych aktywności. W najnowszym Informatorze jest szczegółowa rozpiska wszystkich propozycji.

W Stargardzie cały czas inwestujemy. W planach na najbliższe miesiące jest remont XIII-wiecznych murów obronnych wzdłuż ul. Klasztornej. Trwa też budowa pierwszego w naszym mieście pumptracku – toru dla cyklistów i kolejnej ścieżki rowerowej na os. Pyrzyckim. Wybiegając nieco w przyszłość, szykujemy się również do modernizacji kilku ulic na starówce. Relację ze spotkania z mieszkańcami i plany remontowe można znaleźć na stronie 3 majowego SISu.

W Informatorze jest też zaproszenie na wielkie muzyczne święto – Stargard Festiwal ’22. Przez trzy dni na scenie przy Młodzieżowym Domu Kultury zagrają: Zespół Ørganek, Agnieszka Chylińska, Sarsa, Natalia Przybysz, Smolik//Kev Fox, Nosowska oraz Zalewski. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca za wstęp na jeden koncertowy dzień zapłacą tylko 1 zł. Bilety można kupować tutaj.

SIS 05 (140) – maj 2022