Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS z budżetem

31 stycznia 2022

Podsumowanie 2021 roku, plany na rok 2022, a poza tym propozycje dla najmłodszych, którzy zaczęli już ferie zimowe – w styczniowym „Stargardzkim Informatorze Samorządowym” każdy znajdzie coś do poczytania. Są nowe inwestycje, ale też ważne informacje dla planujących wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca. W 5. rocznicę śmierci wspominamy również śp. prezydenta Sławomira Pajora.

W pierwszym tegorocznym numerze Informatora można przeczytać o planie wydatków i dochodów Stargardu w 2022 r. – Włożyliśmy dużo siły w przygotowanie tego budżetu tak, żeby utrzymać standardy funkcjonowania Stargardu, do których mieszkańcy są już przyzwyczajeni. Jednocześnie kontynuujemy rozwój miasta, pozwalający na kolejne postępy. To wszystko jest jednak dużym wyzwaniem w trudnych czasach dynamicznych zmian, sporych zagrożeń i wzrostów kosztów dotykających nas wszystkich – mówi prezydent Rafał Zając.

18 stycznia minęło 5 lat od śmierci prezydenta Sławomira Pajora. Wspomnienie wieloletniego włodarza naszego miasta i jego wizji rozwoju Stargardu można znaleźć na stronie 4. To właśnie z inicjatywy prezydenta Pajora utworzone zostały dwa parki przemysłowe: Stargardzki Park Przemysłowy i Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii. Na ich terenie powstało już ponad 7000 miejsc pracy, a kolejni inwestorzy wybierają nasze miasto na dalsze inwestycje

Nowy SIS wypełniają inwestycje – zarówno już ukończone, jak i będące w planach. Nowe latarnie rozświetlają ul. Warowną, a na ul. Kasztelańskiej trwa kompleksowy remont. Na styczniowej sesji Rady Miejskiej radni zdecydowali o zakupie gruntów w rejonie ul. Armii Krajowej i ul. L. Staffa. W planach jest tam urządzenie parku, na który czeka wielu mieszkańców wciąż rozwijającego się osiedla Pyrzyckiego.

SIS 01 (136) – styczeń 2022