Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS z SBO

19 lipca 2022

Najnowszy numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” wypełniają informacje o Stargardzkim Budżecie Obywatelskim 2023. Głosowanie trwa, więc warto przeczytać opisy wszystkich propozycji i zdecydować, które z nich powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Są też karty do głosowania, które można wyciąć z gazety i wrzucić do urn w Urzędzie Miejskim (ul. S. Czarnieckiego 17) i w Ratuszu (Rynek Staromiejski 1).

Jak zawsze w SISie znalazły się wszystkie szczegóły dotyczące głosowania. Jest też podział miasta na obszary, żeby nikt z głosujących nie miał wątpliwości, którą kartę wypełnić. Zawsze można również wskazać do realizacji coś spoza swojej okolicy – dlatego warto zapoznać się z wszystkimi 38 pomysłami. Głosowanie potrwa do 5.08. (piątek). Do wyboru jak co roku są dwie opcje – tradycyjne papierowe karty albo formularz online na www.stargard.budzet-obywatelski.org.

W lipcowym SISie można też znaleźć informacje o letnich wydarzeniach w mieście. Trwają Coolturalne Wakacje, a w sierpniu przed nami dwie duże muzyczne imprezy – Summer Disco i Hip-Hop Festival Stargard ’22. W letnich miesiącach specjalną ofertę przygotowało też Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Autobusem wygodnie i tanio dojedziemy nad Miedwie. Z kolei zupełnie nowa linia OGRODY wozi stargardzian na działki. Więcej szczegółów na stronie 14.

Papierowe wydanie Informatora już niedługo trafi do skrzynek na listy w całym mieście. SIS można również pobrać z załącznika poniżej.

SIS 07 (142) – lipiec 2022