Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS z zaproszeniami

23 sierpnia 2023

Ciekawie zapowiada się wrzesień w Stargardzie. Najpierw rządy w mieście – już po raz ósmy – przejmą najstarsi mieszkańcy. Szykujemy dla nich moc atrakcji w ramach Stargardzkich Dni Seniora. Później muzyczną ucztę zagwarantują organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego SONI SPATIUM. W kolejny weekend w swoje świeżo wyremontowane progi zaprosi Książnica Stargardzka – każdy, komu kojarzy się głównie z literaturą, będzie zaskoczony liczbą wydarzeń, pomysłów i propozycji, nie tylko z okazji otwarcia.

Oprócz licznych wydarzeń kulturalnych w w najnowszym wydaniu Stargardzkiego Informatora Samorządowego sprawdzamy postępy kilku ważnych inwestycji. Już niedługo jaśniej będzie na Starym Mieście, gdzie rozpoczęła się wymiana starych, wysłużonych latarń. Zastąpią je 54 nowe słupy z oprawami LED, które staną wzdłuż ulic: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztowej, Płatnerzy i Złotników. Po zakończeniu prac będzie bezpieczniej i ładniej. W ramach inwestycji na ul. W. Łokietka i Mieszka I doświetlone zostaną także przejścia dla pieszych. Dodatkowo na ul. Mieszka I wykonany zostanie nowy chodnik z płyt i kostki kamiennej.

Ostatni wakacyjny SIS to także podsumowanie remontów w szkołach i relacja z letnich zabaw na półkoloniach w Młodzieżowym Domu Kultury, Stowarzyszeniu „Potrzebny Dom”, Hufcu ZHP Stargard oraz Stargardzkim Centrum Nauki FILARY. Działo się także na warsztatach organizowanych przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Młodzi ludzie świetnie się bawili, spędzali czas w gronie rówieśników, zawierali nowe znajomości, a przy okazji zdobywali wartościową wiedzę i umiejętności.

Stargard po raz kolejny będzie miejscem wojewódzkich obchodów 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości na Międzynarodowym Cmentarzu Wojennym (ul. W. Reymonta 26) rozpoczną się 1.09. (piątek) o symbolicznej godzinie – 4:45. W najnowszym numerze Informatora można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w tym wydarzeniu.

SIS 06 (152) – sierpień 2023