Aktualności: Sprawy urzędowe

SIS ze wsparciem

27 listopada 2023

W Stargardzie dbamy o wszystkich mieszkańców. Zwłaszcza ci, którzy mają szczególne potrzeby, mogą skorzystać z szerokiego i długoterminowego wsparcia. W najnowszym numerze „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” można przeczytać o programach realizowanych przez miasto i działających u nas organizacjach pozarządowych. Oprócz tego sprawdzamy, co dzieje się na kilku ważnych inwestycjach. Do zobaczenia są również piękne zdjęcia autorstwa laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego.

W listopadowym Informatorze oczywiście nie mogło też zabraknąć tematów związanych ze zbliżającą się zimą. Już za kilka dni Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzy zupełnie nowe lodowisko. Obiekt jest naprawdę imponujący – to około 1 000 m2 powierzchni do ślizgania. Pod namiotem znalazło się także miejsce na toalety, kącik gastronomiczny i strefę wypoczynku. Do dyspozycji jest również wypożyczalnia łyżew. Niezależnie od pogody na początku grudnia na ulicach Stargardu poczujemy prawdziwie zimowy i świąteczny klimat. Miasto rozświetlą tysiące światełek. Będą też nowości – m.in. choinka na Rynku Staromiejskim i bombka. W tym roku kupiliśmy aż 44 kurtyny świetlne, które ozdobią drzewa.

Rok 2023 zbliża się do końca, a w Stargardzie nie zwalniamy tempa z inwestycjami. Następne ulice do remontu, duża przebudowa kilku dróg na Starym Mieście, nowe mieszkania i żłobek, wielofunkcyjne boisko – to tylko niektóre projekty do zrealizowania. W najnowszym Informatorze sprawdzamy postępy prac i zapowiadamy kolejne miejskie inwestycje. Także prywatni przedsiębiorcy świetnie się u nas rozwijają. Już w przyszłym roku ma zacząć się budowa ogromnego zakładu produkcyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Lokalizację w Stargardzie wybrała spółka działająca w przetwórstwie spożywczym. Zakup 10-hektarowej działki oznacza kolejną ważną inwestycję i następne miejsca pracy.

Wiemy już, jakie fotografie ozdobią kalendarz miejski na 2024 rok. Zanim setki egzemplarzy trafią do mieszkańców, 13 pięknych zdjęć można zobaczyć w najnowszym SIS-ie. Wszystkie wykonali zdolni stargardzianie. Temat tym razem był wyjątkowo szeroki. „Odkryj Stargard” – czyli zarówno nowe spojrzenia na doskonale znane miejsca, jak i pokazanie miasta z nieco innej strony.

SIS 09 (155)/listopad 2023