Aktualności: Sprawy urzędowe

Skocznie w Parku Chrobrego

1 czerwca 2021

Na ten moment najmłodsi stargardzianie czekali cierpliwie. Można już do woli skakać na trampolinach ziemnych w Parku Chrobrego. Nowa atrakcja uzupełniła inne sprzęty, z których korzystają tam dzieci w różnym wieku. Końca dobiegła też inwestycja na os. Pyrzyckim. Rozbudowany został plac zabaw przy ul. Armii Krajowej.

Nowość w Parku Chrobrego już cieszy się dużą popularnością – do trampolin ustawiają się kolejki chętnych. Najmłodsi mogą poskakać na typowej prostokątnej trampolinie albo wybrać jedno z sześciu miejsc w kształcie plastra miodu. Teren wokół pokryty jest specjalną, komfortową nawierzchnią poliuretanową. Najprawdopodobniej jeszcze tego lata taka ziemna trampolina pojawi się także przy Szkole Podstawowej nr 4 na os. Chopina.

Równolegle w innej części miasta zakończyła się kolejna inwestycja. Plac zabaw przy ul. Armii Krajowej został rozbudowany. Pojawiły się nowe sprzęty i tzw. zielone miejsca, gdzie można odpocząć wśród różnych gatunków roślin. Młode drzewka i krzewy potrzebują wprawdzie trochę czasu, by się rozrosnąć, ale na ławkach w takim otoczeniu już chętnie przysiadają okoliczni mieszkańcy. Całość uzupełniły chodniki z kostki i ogrodzenie. Coś dla siebie znajdą tam stargardzianie w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności.

Miejskie place zabaw są gotowe na zbliżające się lato. Niedawno zakończyła się budowa takiego miejsca między ul. J. Przybosia i ul. S. Żeromskiego. Tam oprócz sprzętów do zabawy pojawiły się także urządzenia do ćwiczeń oraz ławki. Wszystkie projekty zostały wybrane przez mieszkańców w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie