Aktualności: Sprawy urzędowe

Sławomir Pajor – 5. rocznica

14 stycznia 2022

We wtorek (18.01.) minie 5 lat od śmierci śp. prezydenta Sławomira Pajora. Oficjalna delegacja, członkowie rodziny, przyjaciele oraz wszyscy chętni mieszkańcy wezmą udział w wydarzeniach upamiętniających włodarza Stargardu w latach 2002-2017. – Na naszej drodze pojawiają się ludzie, których życie i aktywność pozostawiają wyjątkowy ślad. W Stargardzie wiemy, że do takich bez wątpienia należał śp. prezydent. Piąta rocznica śmierci Sławomira Pajora to moment, w którym szczególnie powinniśmy o nim pamiętać – mówi prezydent Rafał Zając.

We wtorek (18.01.) o 17:30 oficjalna delegacja oraz wszyscy chętni stargardzianie złożą kwiaty i zapalą znicze na grobie śp. prezydenta Sławomira Pajora na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki. Następnie – o 18:00 – w kolegiacie NMP Królowej Świata rozpocznie się msza święta w intencji zmarłego.

W niedzielę (23.01.) w Stargardzkim Centrum Kultury odbędzie się specjalny koncert Orkiestry Camerata upamiętniający śp. prezydenta. Są jeszcze ostatnie bilety na to wydarzenie – szczegóły tutaj. Utworzenie orkiestry w naszym mieście było jednym z marzeń Sławomira Pajora. Podczas koncertu muzycy oraz publiczność symbolicznie oddadzą hołd wieloletniemu włodarzowi Stargardu.

Zdjęcie: UM w Stargardzie