Aktualności: Sprawy urzędowe

Sławomir Pajor – pamiętamy

15 stycznia 2020

18.01. miną 3 lata od śmierci zmarłego nagle śp. prezydenta Sławomira Pajora. To człowiek, który zapisał się w naszej pamięci, zmieniając i rozwijając Stargard. Mieszkańcy mogą wziąć udział w wydarzeniach upamiętniających wieloletniego prezydenta miasta.

W piątek (17.01.) o 16:00 oficjalna delegacja i mieszkańcy złożą kwiaty i zapalą znicze na grobie śp. prezydenta Sławomira Pajora na cmentarzu przy ul. T. Kościuszki. Następnie – o 16:30 – w Kolegiacie NMP Królowej Świata zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego.

Podsumowaniem wydarzeń rocznicowych będzie wręczenie po raz pierwszy nagrody imienia Sławomira Pajora dla przedsiębiorcy roku. Zmarły prezydent już od 2002 r., kiedy rozpoczął urzędowanie, kładł duży nacisk na rozwój gospodarczy. Doskonale rozumiał potrzeby firm i był otwarty na nawiązywanie z nimi dialogu. Nagroda – poza wyróżnieniem przedsiębiorcy – pozwala też upamiętnić zasługi i działania rozwojowe zmarłego prezydenta. Laureata wyróżnienia poznamy 17.01. (piątek) wieczorem.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum