Aktualności: Sprawy urzędowe

Śledź autobus dynamicznie

13 grudnia 2019

Korzystanie z komunikacji miejskiej w Stargardzie staje się coraz łatwiejsze. Tablice z dynamiczną informacją pasażerską na bieżąco pokazują za ile przyjedzie nasz autobus. To duże ułatwienie dla osób w każdym wieku. Wystarczy spojrzeć na wyraźną tablicę. Wtedy nie trzeba już szukać interesującej nas linii w rozkładzie.

Stargardzianie znają już to ułatwienie ze Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Montaż kolejnych takich tablic rozpoczął się na dwóch ważnych przystankach w mieście – Czarnieckiego – Plac Wolności i Szczecińska (przy NETTO). – To naprawdę przydatne narzędzie, które pozwala zaplanować podróż. Jesteśmy w okresie utrudnień związanych z przebudową wiaduktów, dlatego jestem przekonany, że pasażerom tym bardziej przydadzą się te tablice. Będzie można na nich zobaczyć wielkość ewentualnego opóźnienia i precyzyjną godzinę przyjazdu autobusu – mówi Jan Gumuła, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Montaż dwóch tablic kosztował MPK ok. 100 000 zł. To dopiero początek. Spółka już typuje kolejne przystanki, na których pojawią się następne wyświetlacze.

Komunikacja miejska w Stargardzie staje się coraz bardziej przystępna. Do dyspozycji pasażerów jest centrum przesiadkowe, aplikacje do płacenia za przejazd i do śledzenia tras, a w autobusach – biletomaty. Tabor MPK w przewadze stanowią nowoczesne, niskopodłogowe, ekologiczne Solarisy. Już od lutego za bilet miesięczny na wszystkie linie zapłacimy tylko 40 zł (20 zł za ulgowy). Więcej piszemy o tym tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie