Aktualności: Edukacja

Śniadeckiego – budowa trwa

15 stycznia 2020

Tylko kilkanaście miesięcy dzieli nas od oddania kolejnych mieszkań dla stargardzian. Na os. Lotnisko powstaje budynek, w którym będą 24 lokale o wysokim standardzie. Na parterze zlokalizowany zostanie żłobek, zapewniający opiekę 48 maluchom. To następny projekt realizowany przez Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Mieszkania wynajmą osoby, które są uprawnione do otrzymania lokalu komunalnego. Budynek przy ul. Śniadeckiego 17 będzie miał cztery kondygnacje, w tym użytkowe poddasze. Całkowita powierzchnia mieszkań to ponad 1100 m2. Na parterze będzie żłobek z miejscem dla 48 dzieci. Lokatorzy najprawdopodobniej otrzymają klucze do lokali jeszcze w tym roku.

STBS uzyskał prawie 2 900 000 zł dofinansowania na tę inwestycję z Banku Gospodarstwa Krajowego. Nowy budynek powstaje w spokojnej części os. Lotnisko. To dobra lokalizacja – w pobliżu znajduje się osiedle, jest też szkoła oraz przystanki autobusowe i sklepy. W sąsiedztwie, przy ul. Śniadeckiego 13, STBS planuje też budowę kolejnych mieszkań.

Zdjęcia: STBS