Aktualności: Edukacja

Śniadeckiego nabiera kształtu

15 maja 2020

Trwa budowa 24 mieszkań przy ul. J. Śniadeckiego 17 – kolejnej inwestycji realizowanej przez Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Już za kilka miesięcy wprowadzą się tam pierwsi lokatorzy. Dodatkowo na parterze budynku będzie żłobek, który zapewni opiekę 48 dzieciom.

Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich mieszkań to niemal 1 200 m2. Lokale o wysokim standardzie wynajmą osoby, które są uprawnione do otrzymania mieszkania komunalnego. Budynek przy ul. J. Śniadeckiego 17 ma cztery kondygnacje – w tym użytkowe poddasze. Na parterze już od września będzie działał żłobek prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Trwa rekrutacja do placówki. Więcej informacji tutaj.

Nowy budynek stanął w cichej, spokojnej lokalizacji na os. Lotnisko. Niedaleko znajduje się już istniejące osiedle, w pobliżu są przystanki autobusowe, szkoła i sklepy. Na tę inwestycję STBS pozyskał prawie 2 900 000 zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka planuje już budowę kolejnych mieszkań w tej okolicy – tym razem przy ul. J. Śniadeckiego 13.

Zdjęcia: STBS