Aktualności: Sprawy urzędowe

Sobota pełna magii

5 czerwca 2023

Piękna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy bawili się na Zaczarowanym Dniu Dziecka. Na kilka godzin Park Zamkowy zamienił się w magiczne miejsce pełne atrakcji dla małych i nieco większych stargardzian. Równie dużo działo się na nowo otwartym Naukowym Placu Zabaw, gdzie młodzi ludzie bawili się, a przy okazji zdobywali ciekawą wiedzę.

W Parku Zamkowym organizatorzy zadbali o wyjątkową atmosferę. Było coś dla aktywnych i tych, którzy lubią trochę spokojniejsze rozrywki. Na dziecięcych buziach pojawiały się kolejne kolorowe malunki, a wokół unosiły się tysiące mydlanych baniek. Jak zwykle dużo się działo na scenie, gdzie oprócz występów artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie wejściówek na camp z Marcinem Gortatem. Trening w ramach Dni Stargardu zaplanowano na 17.06. (sobota). Każdy będzie mógł go zobaczyć z trybun hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Festyn dla dzieci był również okazją do zaprezentowania zupełnie nowej inwestycji. Przy Bramie Wałowej jest Naukowy Plac Zabaw – wyjątkowe miejsce, gdzie ruch na świeżym powietrzu łączy się z ciekawą wiedzą. Każdy eksponat ma instrukcję obsługi i komentarz, który pozwoli zrozumieć zasady fizyki i poznać trochę historii. Nowe urządzenia podobają się dzieciom, młodzieży, a także dorosłym. To świetne miejsce do wspólnej zabawy dla całej rodziny, a dodatkowo w pobliskim Centrum Nauki FILARY czekają kolejne atrakcje.

Organizatorami Zaczarowanego Dnia Dziecka byli edukatorzy z FILARÓW, ale o atrakcje zadbał także Młodzieżowy Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Stargardzkie Centrum Kultury i Książnica Stargardzka.

Zdjęcia: Maciej Dura-Pomarański