Aktualności: Kultura

Sobota z FILARAMI

23 września 2021

Weekendowa prognoza pogody zapowiada całkiem przyjemną aurę, a to doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców. W sobotę (25.09.) o 11:00 w Parku Zamkowym przy Baszcie Białogłówce rozpocznie się Piknik Naukowy Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY. Jeszcze przed otwarciem SCN będzie można poznać ofertę placówki, a przy okazji skorzystać z wielu atrakcji dla całej rodziny.

Zabawa potrwa aż do 20:00. W planach m.in. pokazy z naukowe z ciekłym azotem w wykonaniu Miasta Nauki & Logico, prezentacja najnowocześniejszych technologii, a także średniowieczna strefa historyczna przygotowana przez grupę rekonstrukcyjną Dęby. FILARY to przecież HISTORIA, NAUKA i INNOWACJE – wszystko to będzie można znaleźć na pikniku.

Dużo będzie się działo również na scenie. Wystąpi zespół De Facto, chór Cantore Gospel i grupa taneczna Oliwii Woźniak. Tuż obok zdolni fotografowie z pracowni Stargardzkiego Centrum Kultury zaprezentują swoje prace, a Małgorzata Just zaprosi do wspólnej zabawy z rękodziełem w Pracowni Rzemiosł Tradycyjnych.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Coś dla siebie znajdą stargardzianie w każdym wieku. Po intensywnej zabawie będzie też można chwilę odpocząć w kawiarence i skorzystać z oferty food trucków.