Aktualności: Sprawy urzędowe

SOK: stargardzianie z sukcesami

3 lutego 2021

Ruszyła Stargardzka Ofensywa Kulturalna. To cykl rozmów z osobami, które osiągnęły sukces zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jako pierwszy o swojej muzycznej karierze opowiedział Tomasz Lewandowski. Cały wywiad można znaleźć tutaj oraz poniżej. Pomysłodawcami SOK są członkowie Stowarzyszenia Artystycznego B-moll. Projekt został sfinansowany z budżetu miasta.

Wszystkie odcinki Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej będą dostępne w serwisie YouTube. W pierwszej odsłonie projektu wziął udział Tomasz Lewandowski – klawiszowiec, kompozytor i aranżer zespołu Organek. Artysta w ubiegłym roku otrzymał od prezydenta Stargardu tytuł Ambasadora Kultury. Podczas rozmowy Tomasz Lewandowski wspomina muzyczne początki, ale także opowiada m.in. o współpracy z Majką Cierocką, która miała na niego duży wpływ.

Już niedługo w SOK o swoich sukcesach opowie fotograf Maksymilian Ławrynowicz, aktor Mateusz Ławrynowicz oraz saksofonista jazzowy Krzysztof Kuśmierek. Warto na bieżąco śledzić facebookowy profil Stowarzyszenia Artystycznego B-moll. Współorganizatorem projektu jest Młodzieżowy Dom Kultury.

Zdjęcie: Roman Budzowski/FB Stowarzyszenie Artystyczne B-moll