Strona głównaWpisyInneSolidarni w SISie

Aktualności: Sprawy urzędowe

Solidarni w SISie

24 marca 2022

Pierwszy wiosenny numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” wypełnia temat, którym od miesiąca żyje nasze miasto i cała Polska. Od pierwszego dnia wojny w Ukrainie stargardzianie okazują szerokie wsparcie uchodźcom. Działa samorząd, różne organizacje, setki wolontariuszy i prywatne firmy. Łączymy realne – doraźne i długofalowe wsparcie z licznymi i również bardzo potrzebnymi gestami solidarności.

W marcowym Informatorze znalazły się przydatne wskazówki dla Ukraińców, którzy uciekli do Stargardu przed wojną, oraz dla ludzi chcących im pomóc. Prezydent Rafał Zając mówi też o długofalowym, zinstytucjonalizowanym wsparciu. Tylko taka przemyślana pomoc – w połączeniu z zaangażowaniem mieszkańców – może skutecznie działać.

Najnowszy SIS to okazja do poznania zdobywców nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz wyróżnień i nagród dla najlepszych sportowców. Podczas dwóch uroczystych gal doceniliśmy tych, którzy tworzą i promują Stargard swoją sztuką, talentem i ciężką pracą.

Choć do lata zostało jeszcze trochę czasu, już teraz zapowiadamy absolutnie wyjątkowe, gwiazdorskie Dni Stargardu. W naszym mieście zagrają: zespół Ørganek, Agnieszka Chylińska, Sarsa, Natalia Przybysz, Smolik//Kev Fox, Nosowska i Zalewski. Posiadaczy Stargardzkiej Karty Mieszkańca wstęp na jeden dzień koncertowy będzie kosztował symboliczną złotówkę. Więcej informacji o Stargard Festiwal ’22 tutaj oraz w marcowym wydaniu SIS.

SIS 03 – marzec 2022