Aktualności: Sprawy urzędowe

Sowa Premium w Książnicy

26 października 2022

Już działa nowoczesna i innowacyjna wersja systemu bibliotecznego w Książnicy Stargardzkiej. To wiele ułatwień dla czytelników. Fizyczne wydania książek, ale i audiobooki, ebooki oraz muzykę można teraz łatwiej znaleźć i zarezerwować. Żeby przekonać się o wszystkich możliwościach Sowy w naszej bibliotece wystarczy kliknąć tutaj.

Do tej pory czytelnicy Książnicy korzystali z systemu wprowadzonego w 2013 roku. Po blisko dekadzie przyszedł czas na wdrożenie udoskonaleń i ułatwień. Sowa SQL Premium to wyższa jakość użytkowania dzięki wykorzystaniu narzędzi współczesnej technologii. Do dyspozycji jest już katalog online z możliwością użycia dokładniejszych filtrów. – Czytelnicy mogą wybrać czy szukają książki, audiobooka, ebooka, czy muzyki. Wskazują też czy ma to być poezja, książka naukowa, a może literatura dla dziecka. Katalog daje możliwość wybrania tematu, gatunku, dziedziny, autora, roku wydania. Poza tym widać też dostępność danej pozycji i jej lokalizację w siedzibie głównej i dwóch filiach – mówi Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy Stargardzkiej.

Dodatkowo system pozwala rezerwować i zamawiać książki oraz inne zbiory, sprawdzić stan konta czytelniczego i przedłużyć czas wypożyczenia. Wysyła także e-mailowe powiadomienia o zbliżających się terminach oddania, tytułach już przetrzymanych oraz możliwościach odbioru wcześniej zamówionych egzemplarzy. Bibliotekarze zapowiedzieli także, że niedługo mają być uruchomione kolejne moduły systemu dające następne udogodnienia.

Zdjęcie: pexels.com