Aktualności: Sprawy urzędowe

Spacerkiem po Mieszka I

15 marca 2024

Piesi zyskali nową, wygodną trasę od Rynku Staromiejskiego aż do Bramy Pyrzyckiej. Chodnik wzdłuż ul. Mieszka I został wyremontowany. To jeden z elementów dużej inwestycji na starówce. W lutym 54 zupełnie nowe, ledowe latarnie oświetliły ulice: W. Łokietka, Mieszka I, Pocztową, Płatnerzy i Złotników.

Wartość całej inwestycji to ponad 1 200 000 zł. Nowe lampy zastąpiły stare, mocno wysłużone latarnie. W ramach projektu wymiany oświetlenia wykonany został także chodnik wzdłuż całej ul. Mieszka I – od skrzyżowania z ul. Grodzką aż do ul. Sukienniczej. Stylem nawiązuje do innych tras na starówce i pasuje do chodnika po drugiej stronie ul. Mieszka I. W ramach inwestycji wykonane zostały również zjazdy do posesji i wyznaczono miejsca parkingowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami (wymalowane charakterystyczną, niebieską farbą).

To nie koniec prac na Starym Mieście. Dużo dzieje się przy przebudowie ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewskiej, ul. Kuśnierzy i ul. Włosienniczej. Po zakończeniu ogromnej inwestycji za ponad 17 800 000 zł mieszkańcy zyskają tam zupełnie nową jakość – równe, komfortowe jezdnie, wygodne chodniki, bezpieczne wyniesione przejścia, ledowe latarnie, zieleń i parkingi.

Zdjęcia: UM w Stargardzie