Aktualności: Kultura

Śpiewają do lat 19

27 marca 2023

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Dozwolone do lat 19”. Swoje propozycje można przesyłać do 16.04. (niedziela). Już po raz 21. młodzi wokaliści z całej Polski pokażą się w Stargardzie. Najważniejsza zasada od lat pozostaje bez zmian – żaden uczestnik nie może mieć więcej niż tytułowe 19 lat.

Młodzieżowy Dom Kultury czeka na zgłoszenia zarówno solistów, duetów, jak i zespołów – maksymalnie 8-osobowych. Aby mieć szansę na udział w finale festiwalu, najpierw należy przesłać przez internet formularz i dołączyć do niego nagranie z próbką swoich umiejętności wokalnych. Wszystkie szczegółowe informacje i regulamin są tutaj. Eliminacje online potrwają do 16.04. (niedziela). Kolejna ważna data to 24.04. (poniedziałek). Wtedy poznamy listę finalistów, którzy wezmą udział w warsztatach wokalnych. Eliminacje główne zaplanowano na 13.05. (sobota), a całe wydarzenie zakończy się 14.05. (niedziela) koncertem finałowym w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego.

Każda edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Dozwolone do lat 19” przyciąga do naszego miasta młodych artystów z całej Polski. Wokaliści prezentują swoje interpretacje polskich utworów. Zawsze ocenia ich profesjonalne jury. W tegorocznej odsłonie wydarzenia zdolnych wokalistów recenzują: Elżbieta Zapendowska, Ewa Krysian i Tadeusz Seibert.