Aktualności: Sprawy urzędowe

Spisaliśmy się na medal

27 maja 2022

Stargard zajął II miejsce w konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na najbardziej cyfrową gminę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 w województwie zachodniopomorskim. Wszystko dzięki mieszkańcom, którzy chętnie spisywali się przez internet. Dostaliśmy też specjalną nagrodę za najlepszą współpracę z Urzędem Statystycznym i promocję wydarzenia wśród lokalnej społeczności.

W ramach Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań każdy Polak miał kilka możliwości odpowiedzi na pytania. Najwygodniejszą opcją było skorzystanie ze specjalnej strony internetowej. Stargardzianie dali się przekonać do tej formy i chętnie spisywali się samodzielnie online. Stanowisko komputerowe było również dostępne w Urzędzie Miejskim. Oprócz tego rachmistrzowie zbierali informacje tradycyjnie – przez telefon i podczas osobistych wizyt w domach.

Spis prowadzony był w całej Polsce. Prezes GUS zorganizował konkurs, w którym z każdego województwa zostały wyróżnione najbardziej cyfrowe gminy. Stargard zajął w tym zestawieniu II miejsce. Dodatkowo zostaliśmy docenieni za dobrą współpracę z Urzędem Statystycznym. Na I miejscu w naszym województwie uplasowała się gmina wiejska Dobra (Szczecińska), a tuż za Stargardem znalazła się gmina miejsko-wiejska Polanów.

Zdjęcie: UM w Stargardzie