Aktualności: Edukacja

Spotkali się na Moście

24 września 2021

Wirtualna impreza z niemiecką placówką partnerską – dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 nie ma rzeczy niemożliwych. Chociaż nie mogli spotkać się osobiście z młodzieżą z Oberbarnimschule z Eberswalde, zorganizowali wydarzenie online. Do wspólnej zabawy dołączyło 200 uczniów z obu szkół i kilkudziesięciu pedagogów.

Głównym tematem imprezy był sport i szeroko pojęte zdrowie. Młodzi ludzie po obu stronach monitorów wzięli udział w grach i zabawach ruchowych. Mogli również podpatrzeć zajęcia w pracowniach tematycznych: kulinarnej, plastycznej i rękodzieła. Połączenie z partnerską szkołą dla naszych uczniów było także okazją do poćwiczenia języka niemieckiego i podzielenia się wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia.

Wydarzenie zorganizowano w ramach polsko-niemieckiego projektu „Transgraniczny Most Przyszłości – utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania”. Dzięki udziałowi w tej inicjatywie nasi uczniowie z SP nr 2 zacieśniają współpracę z sąsiadami, a jednocześnie korzystają z wyremontowanych sal i pracowni, gdzie poznają tajniki m.in. sztuki kulinarnej, krawiectwa i poligrafii.

Zdjęcia: SP nr 2

Projekt nr INT 124 pn: „Transgraniczny Most Przyszłości – utworzenie polsko-niemieckich centrów orientacji zawodowej i zarządzania zdrowiem w Euroregionie Pomerania” jest realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).