Aktualności: Sport

Stadion Błękitnych – krok do przebudowy

21 sierpnia 2023

Bardzo dobra wiadomość dla miłośników piłki nożnej ze Stargardu. Ruszyło opracowanie dokumentacji niezbędnej do przebudowy stadionu przy ul. Ceglanej. Poza główną murawą do rozgrywek ligowych, miejsce do treningów znajdą tam też dzieci i młodzież.

– To będzie imponujących rozmiarów kompleks złożony z 4 nowoczesnych i komfortowych boisk z całą infrastrukturą towarzyszącą. Taki obiekt jest w Stargardzie bardzo potrzebny, zarówno w kontekście piłki zawodowej, ale również rozwoju pasji i umiejętności młodych piłkarek i piłkarzy. Zbliża się jubileusz 80-lecia Błękitnych, a dokumentacja, której przygotowanie ruszyło, przybliża nas z kolei do tej ogromnej inwestycji – mówi prezydent Rafał Zając.

Tuż po rozpoczęciu prac nad projektem prezydent spotkał się z przedstawicielami Ośrodka Sportu i Rekreacji – który jest inwestorem, zarządem Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard i spółki MD Polska. Rozmawiano o oczekiwaniach i potrzebach, jakie ma spełniać nowy obiekt. Biuro architektoniczne uwzględni w dokumentacji przekazane sugestie. Pracownia ma na swoim koncie m.in. projekty Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Krakowie oraz zróżnicowanych stadionów w Elblągu, Gorzowie Wielkopolskim, Kętrzynie, Opolu, Puławach, Suwałkach i w Szczecinie.

Dokumentacja powinna być gotowa jesienią przyszłego roku. Jej opracowanie to koszt prawie 900 000 zł. Sama przebudowa stadionu przy ul. Ceglanej ma być prowadzona ze wsparciem dofinansowań zewnętrznych, o które miasto będzie zabiegało.

Zdjęcia: UM w Stargardzie