Aktualności: Działania społeczne

Stargard docenia społeczników

9 października 2020

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie nagrody Prezydenta Miasta za szczególne osiągnięcia w polityce społecznej. To okazja do nagrodzenia tych, którzy na co dzień poświęcają się dla innych. Wyróżnienie mogą otrzymać zarówno indywidualni społecznicy, jak i organizacje. Zgłoszenia są przyjmowane do 15.10. (czwartek).

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

  • kategoria indywidualna „Młody Społecznik” – nagroda w wysokości 1000 zł dla osób, które nie ukończyły 18 lat,
  • kategoria indywidualna – nagroda w wysokości 3000 zł przyznawana osobom pełnoletnim,
  • kategoria zespołowa – nagroda w wysokości 4000 zł przeznaczona dla  instytucji i organizacji działających w obszarze polityki społecznej.

Karta zgłoszenia kandydata znajduje się w załączniku. To dobra okazja, by docenić tych, którzy angażują się w życie społeczne miasta i pomagają potrzebującym. Kandydaturę konkretnej osoby lub organizacji może zgłosić minimum 50 mieszkańców. Wystarczy wypełnić kartę zgłoszenia i dołączyć do niej listę z podpisami popierających. Społeczników nominują także organizacje pozarządowe, miejskie instytucje polityki społecznej i podmioty mające inicjatywę uchwałodawczą (prezydent i radni Rady Miejskiej).

Nagrody przyznawane są w szczególności za aktywizację i integrację osób wykluczonych społecznie, a także działania w obszarze opieki nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami i seniorami. Społecznicy wprowadzają również nowe rozwiązania, dzięki którym szeroko pojęta pomoc potrzebującym jest jeszcze skuteczniejsza. To również i instytucje zaangażowane w rozwój i budowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Każdy wnioskodawca może zgłosić jedną kandydaturę do poszczególnych kategorii. Szczegółowe informacje – regulamin, lista podpisów i karta zgłoszenia kandydata – znajdują się w załącznikach. Wnioski można składać do 15.10. (wtorek) w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, ul. Czarnieckiego 17.

Zdjęcie: pexels.com

Regulamin konkursu – społecznik

Karta zgłoszenia – społecznik

Lista podpisów – społecznik