Aktualności: Kultura

Stargard Festiwal – działo się!

27 czerwca 2022

Ponad 20 000 widzów, 7 koncertów, topowi wykonawcy i 3 upalne, muzyczne wieczory – za nami absolutnie wyjątkowe, gwiazdorskie Dni Stargardu 2022. W różnym repertuarze każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W naszym mieście wystąpili: zespół Ørganek, Agnieszka Chylińska, Sarsa, Natalia Przybysz, Smolik//Kev Fox, Nosowska oraz Zalewski.

Drugą odsłonę dni miasta rozpoczął koncert zespołu Ørganek. Nie zabrakło akcentów stargardzkich. Na scenie pojawił się Tomasz Lewandowski, zdobywca tytułu Ambasador Kultury w 2020 r. Stargardzianin wspomniał Majkę Cierocką, której, jak sam mówi, zawdzięcza bardzo wiele. W ubiegłym roku muzyk wraz z pozostałymi członkami zespołu Ørganek posadzili klon przy Młodzieżowym Domu Kultury. Drzewo otrzymało imię artystki, która przez lata inicjowała w naszym mieście wydarzenia kulturalne, tworzyła scenariusze i reżyserowała spektakle teatralne. Piątkową odsłonę festiwalu kontynuowała Agnieszka Chylińska. Doskonale znana wszystkim wokalistka porwała tłumy do wspólnej zabawy. Wykonała zarówno klasyki, jak i nowsze utwory, a publiczność śpiewała razem z nią.

W sobotę na scenie przy MDK wystąpiła Sarsa, a tuż po niej Natalia Przybysz. Słuchacze i tym razem dopisali. Wyjątkowo upalna pogoda zachęcała do odpoczynku i skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Na miejscu można było zjeść coś dobrego, zrelaksować się na leżakach i schłodzić zimnymi napojami. Najmłodszych cieszyły dmuchańce, na których maluchy bawiły się do późnego wieczora, świętując pierwsze dni wakacji.

Stargard Festiwal ’22 zamknęły aż 3 koncerty. Na dobry początek niedzielnej zabawy wystąpili Smolik//Kev Fox. Po nich na scenie pojawiła się Katarzyna Nosowska. Na zakończenie zagrał i zaśpiewał Krzysztof Zalewski. Trzydniowa impreza spodobała się stargardzianom, o czym najlepiej świadczą tysiące słuchaczy, którzy za wejściówki płacili tylko 1 zł. Atrakcyjny repertuar przyciągnął również do naszego miasta gości z okolic. Oni również wzięli udział we wspólnej zabawie, kupując bilety w korzystnych cenach.

W lipcowe i sierpniowe weekendy w Stargardzie będą się odbywać Coolturalne Wakacje – czyli koncerty, kino na leżakach i dyskoteki – zawsze pod gołym niebem, w Teatrze Letnim. Pod koniec sierpnia zaplanowano Summer Disco, którego gwiazdami będą m.in. zespół Piękni i Młodzi i Bazyleek oraz Hip-Hop Festival Stargard ’22 – na scenie pojawią się m.in. Kubańczyk, Tede i Margaret.

Zdjęcia: Paweł Bieg