Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargard lśni zimowo

6 grudnia 2021

Wszystkie iluminacje ozdabiają już nasze miasto. Całości niezwykłego klimatu dodaje śnieg – zgodnie z zapowiedziami synoptyków, powinien utrzymać się przynajmniej do końca tego tygodnia. Warto wykorzystać ten czas na spacery, podczas których można już poczuć magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przy okazji można również zrobić piękne, prawdziwie zimowe zdjęcia.

Pierwsi spacerowicze już sfotografowali się przy imponującej, 10-metrowej choince na Rynku Staromiejskim. Plac jak co roku zachwyca tysiącami białych światełek, które ozdabiają latarnie i drzewa. Pięknie jest również w ścisłym centrum Stargardu – ozdoby pojawiły się na ul. S. Wyszyńskiego i S. Czarnieckiego, a przy pl. Wolności stoi nasza stargardzka gwiazda wraz z ostrymi stalagmitami.

Zupełna nowość i kolejne miejsce do zrobienia zdjęć jest przy Młodzieżowym Domu Kultury. Każdy może wejść do dużej, świecącej bombki – np. po wizycie na pobliskim lodowisku, które ruszyło w poniedziałek (6.12.). Spacerując dalej po parkach, warto podejść do Bramy Pyrzyckiej, gdzie stoją wyjątkowe anielskie skrzydła. Kierowców i pasażerów MPK jak zawsze zachwyca również ogromna choinka na rondzie im. S. Pajora. Stargard będzie świecił świątecznie aż do końca stycznia.

Zdjęcia: Paweł Bieg