Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargard oczami prezydenta

3 lutego 2020

Państwo Anna i Wiesław Kaliszczakowie udali się na niecodzienną wycieczkę. Zobaczyli ciekawe miejsca w Stargardzie – te, które na co dzień są niedostępne dla większości mieszkańców. Przewodnikiem był prezydent Rafał Zając. Państwo Kaliszczakowie wylicytowali spotkanie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Objazd miasta rozpoczął się od kolegiaty, gdzie w jednej z kościelnych krypt prowadzone są badania archeologiczne. Goście wyposażeni w ochronne maski przyjrzeli się pracom w grobowcu sprzed kilkuset lat. Duże wrażenie zrobiły fragmenty kości wydobyte z miejsc pochówku bogatych i wpływowych stargardzian. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali też opowieści pracownika Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

Kolejnym punktem wycieczki była baza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Państwo Kaliszczakowie zwiedzili dyspozytornię i sprawdzili jak działa system dynamicznej informacji pasażerskiej. Chętnie zajęli też miejsca za kierownicą autobusu. Ekologiczne i bezpieczne Solarisy to nowoczesne pojazdy, które każdego dnia pokonują setki kilometrów po ulicach całego Stargardu.

Dużo dzieje się na pływalni przy ul. Szczecińskiej. Modernizacja idzie pełną parą, o czym na własne oczy przekonali się goście prezydenta Rafała Zająca. Następnym punktem wycieczki była wizyta w fabryce Bridgestone. Zwiedzający poznali ciekawostki związane z funkcjonowaniem tak dużego przedsiębiorstwa. Bridgestone codziennie produkuje ponad 4000 opon do samochodów ciężarowych i autobusów. Firma wciąż się rozwija, umacniając swoją pozycję na rynku stargardzkich pracodawców.

Ostatnim – i jednocześnie nieco mniej oficjalnym – przystankiem na trasie objazdu był Miejski Browar Stargard. Goście wraz z prezydentem krok po kroku poznali proces warzenia piwa, które od podstaw powstaje w naszym mieście. Miejski Browar Stargard to zdobywca tytułu Debiut roku w kategorii Stargardzki Produkt Lokalny.

Kolejna okazja do wylicytowania wycieczki już na początku przyszłego roku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie