Aktualności: Działania społeczne

Stargard pokaże się wyjątkowo

10 maja 2019

Niezwykła strefa z postaciami z dalekiej przyszłości, pyszne lody z Kawiarenki Baks i piwo z Browaru Stargard – tak nasze miasto zaprezentuje się tysiącom uczestników Pikniku nad Odrą. W sobotę i niedzielę (11 i 12.05.) koniecznie trzeba odwiedzić Wały Chrobrego w Szczecinie, żeby zobaczyć niecodzienną promocję miasta pod szczęśliwą gwiazdą i Stargardzkich Produktów Lokalnych.

– Wiadomo, że dobre jedzenie i napoje smakują jeszcze lepiej, gdy spożywa się je w odpowiedniej atmosferze – dlatego zapraszamy do strefy Stargard: otwartej, gościnnej przestrzeni, w której będzie można też usiąść i odpocząć. Czekają krzesełka i ławki, piękny, udekorowany bar i dobra muzyka. Animatorzy z OldTown chętnie będą pozować do zdjęć. Po raz pierwszy otworzą dla wszystkich chętnych bramy do swojego świata – mówi Joanna Hamera-Szczerba z Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji.
Piknik nad Odrą to największe wydarzenie turystyczne na Pomorzu Zachodnim i jednocześnie okazja do doskonałej zabawy dla całej rodziny. Podczas wydarzenia Stargard zaprasza do wyjątkowej strefy przygotowanej przez Stowarzyszenie OldTown. Dzięki specjalnej scenografii i strojom odwiedzający będą mogli przenieść się w inny świat. Na naszym stoisku nie zabraknie też materiałów promujących miasto. Chętni spróbują piwa z Browaru Stargard i lodów z Kawiarenki Baks – czyli Stargardzkich Produktów Lokalnych.

Głównym punktem Pikniku nad Odrą są targi turystyczne „Market Tour”. Odwiedzający poznają najciekawsze atrakcje zarówno z naszego regionu, jak i z zagranicy. Będą także stoiska biur podróży i hoteli. Na smakoszy czeka Festiwal Smaków Food Trucków. Miłośnicy zdrowej żywności znajdą coś dla siebie na Targach Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC. Organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. Dzieci z pewnością zainteresuje wesołe miasteczko. Podczas pikniku będzie można też posłuchać koncertów, obejrzeć pokazy taneczne i wziąć udział w konkursach z nagrodami. To świetna okazja do wspólnej zabawy. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.

Zdjęcie: www.pikiniknadodra.pl