Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargard pomaga podwójnie

23 grudnia 2020

Specjalnie w okresie świąteczno-noworocznym miasto przygotowało niespodziankę dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i mieszkańców schronisk. Na ich stoły trafią smakołyki przygotowane w stargardzkich barach i restauracjach. Co ważne – sami wybiorą potrawy i słodkości, na które mają ochotę.

– Wierzę, że wywoła to radość w obdarowanych i jednocześnie wesprze też właścicieli gastronomii z naszego miasta. Mijający rok był specyficzny i trudny dla wielu ludzi, więc niech jeszcze w swojej końcówce przyniesie nadzieję – mówi prezydent Rafał Zając.

Święta w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i schroniskach dla osób bezdomnych to czas, kiedy menu jest nieco bardziej zróżnicowane niż w ciągu roku. Tym razem mieszkańcy tych miejsc zasiądą do jeszcze bogatszych stołów. Będą mieli okazję spróbowania czegoś, na co zwykle nie mogą sobie pozwolić. Lokalne restauracje otrzymają z kolei wsparcie w czasie pandemii. O wyborze konkretnego miejsca zdecydują sami obdarowani. Mogą skorzystać z oferty 20 restauracji, barów, cukierni i kawiarni z całego Stargardu, które zgłosiły się do serwisu www.kupujlokalnie.stargard.pl. Zakup posiłków sfinansuje miasto.

Gastronomicy sygnalizują, że nie tylko w czasie pandemii, ale również w normalnej rzeczywistości początek roku to jeden z najsłabszych okresów pod względem obrotów. Teraz przez rządowe obostrzenia ich sytuacja jest jeszcze trudniejsza. Warto wspierać lokalny biznes. Bazę ponad 100 stargardzkich firm różnych branż można znaleźć na www.kupujlokalnie.stargard.pl.

Zdjęcie: pexels.com