Strona głównaWpisyDziałania społeczneStargard pomaga szpitalowi

Aktualności: Działania społeczne

Stargard pomaga szpitalowi

7 września 2022

Do ponad 1 350 000 zł wzrośnie tegoroczne wsparcie z budżetu miasta dla Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Najpierw przekazaliśmy pieniądze na naprawę tomografu komputerowego i zakup aparatów do znieczulenia. Teraz placówka przy ul. Wojska Polskiego 27 dostanie środki na zakup m.in. awaryjnych zasilaczy, modernizację systemów IT i aparatury medycznej wykorzystywanej np. podczas rehabilitacji i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Dzięki modernizacji TK stargardzianie znów zyskali dostęp do ważnej diagnostyki. Z kolei sprzęt do znieczuleń pozwala pacjentom bardziej komfortowo przechodzić różne zabiegi. – Tomograf komputerowy to drogie urządzenie i jego naprawy również są kosztowne. Szpital miał problem z udźwignięciem tego wydatku, tymczasem taki sprzęt jest bardzo potrzebny dla bezpieczeństwa i komfortu stargardzian. Tomografia pozostaje przecież jednym z kluczowych badań w diagnostyce osób hospitalizowanych. Aparaty do znieczuleń przydają się z kolei przy różnego rodzaju zabiegach, a planowane na jesień zakupy też przełożą się na poziom pomocy medycznej udzielanej mieszkańcom, dlatego nasze wsparcie było niezbędne – mówi prezydent Rafał Zając.

W pracowni tomografii komputerowej m.in. wymieniono niezbędne oprogramowanie, dwa komputery i rekonstruktor. Poza naprawą TK za pieniądze z budżetu Stargardu kupiono dwa aparaty do znieczulenia z kardiomonitorem, analizatorem gazów medycznych, możliwością pomiaru ciśnienia krwi i temperatury. Na te cele z budżetu miasta już przekazaliśmy ponad 1 000 000 zł. Jesienią ponad 350 000 zł przeznaczymy na następne zakupy dla szpitala.

Zdjęcia: Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stargardzie