Aktualności: Sport

Stargard w rowerowej czołówce

6 lipca 2021

Blisko 45 000 cyklistów z 53 miast w Polsce wzięło udział w Rowerowej Stolicy Polski. W naszym mieście do wydarzenia przyłączyło się ponad 1500 wielbicieli dwóch kółek, którzy w sumie wykręcili przeszło 219 000 km. Ten wynik oznacza bardzo wysoką, szóstą pozycję Stargardu. Pokonaliśmy nawet większe miasta, jak np. Kraków, Poznań, czy Bydgoszcz.

– Nasz debiut można uznać za naprawdę udany. Kilometry przejechane przez każdego z uczestników robią wrażenie. Wiem, że kręcili na ten wynik niejednokrotnie całymi rodzinami. Szóste miejsce na ponad 50 miast to czołówka. Gratuluję i dziękuję wszystkim, którzy włożyli wysiłek w osiągnięcie tak świetnego wyniku dla Stargardu. Patrząc na zapał i zaangażowanie stargardzian można przypuszczać, że następną edycję wydarzenia nasze miasto znów zakończy świetnym rezultatem, a uczestników będzie jeszcze więcej – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji projektu przejechali na swoich rowerach w sumie ponad 7 000 000 km. W Stargardzie najwięcej wykręcił Edward Gwozda (prawie 4500 km). W ciągu miesiąca wszyscy rywalizujący wykonali przeszło 353 000 treningów powyżej kilometra. W tym roku trzeci raz triumfowała Nowa Sól (niemal 584 000 km), na drugim miejscu Biała Podlaska (prawie 480 000 km), a na trzecim Puławy (blisko 265 000 km). Kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski została zaplanowana na połowę przyszłego roku.

Zdjęcie: FB/Stargard – Rowerowa Stolica Polski