Aktualności: Sprawy urzędowe

Stargard w sercach partnerów

24 kwietnia 2020

Słowa wsparcia, pozdrowienia i dobre życzenia dla wszystkich stargardzian przekazują nasze partnerskie miasta. Serdeczności napłynęły do prezydenta Rafała Zająca od władz Saldus z Łotwy i Elmshorn z Niemiec. Choć dzielą nas duże odległości na mapie, to w tym szczególnym czasie myślami wciąż możemy być blisko.

Nasz niemiecki partner zwrócił uwagę na to, jak bardzo ludzie pomagają sobie podczas epidemii. To często drobne gesty, które mają wielkie znaczenie. Również w Stargardzie nie brakuje osób chętnych do pomocy. Każdy może zrobić coś dla innych – wyprowadzić psa sąsiadów, zrobić zakupy albo po prostu porozmawiać. W tym trudnym czasie jeszcze bardziej niż zwykle potrzebujemy takiego wsparcia i zrozumienia.

Łotewskie miasto Saldus przekazuje stargardzianom przede wszystkim życzenia zdrowia i wytrwałości. Dzięki przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa będziemy mogli szybciej wrócić do normalnego funkcjonowania. Okazując wzajemne wsparcie – także na odległość – z nadzieją i optymizmem patrzymy w przyszłość.

Prezydent Rafał Zając również przekazał najlepsze życzenia zarówno przedstawicielom lokalnych władz Saldus i Elmshorn, jak i wszystkim mieszkańcom.

Choć tradycyjne podróże na razie są niemożliwe, warto zajrzeć na strony internetowe naszych partnerskich miast. Elmshorn przygotował nawet informację w języku polskim. W przypadku łotewskiego Saldus można posłużyć się internetowym translatorem. Takie wirtualne wycieczki to ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu w domu, a przy tym okazja do lepszego poznania zagranicznych przyjaciół Stargardu. Naszych partnerów na pewno ucieszą też maile z pozdrowieniami wysłane przez mieszkańców. Dla ułatwienia podajemy adresy: Elmshorn – info@elmshorn.de oraz Saldus – pasts@saldus.lv.

Kolaż: www.elmshorn.de, www.facebook.com/salduslv/